KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 12178592
nr 1217 8592
Francesco Bartolozzi
(1728-1815), Italien
Gravyr, Motivet: 20x30 cm
Kondition: slitage, skador
Francesco Bartolozzi, italiensk kopparstickare verksam i Venedig, London och Lissabon, född 1728, död 1815.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:36:53
16/11 13:31:00
Francesco Bartolozzi
Läs mer om Francesco Bartolozzi